בית

חדשות

מדורים

ספרו לנו

תודה למייסד ידידים

freepik
רוב האנשים שצריכים להודות למאיר וינר, לא יודעים שהוא נפטר בשבת ובכלל לא שמעו את שמו.

בשנת 2006 הוא הקים קבוצה ששמה "ידידים", כדי לעזור למי שנתקע עם פנצ'ר ברכב או נתקע מחוץ לבית ולרכב בלי מפתח. הקבוצה הראשונה פעלה מהמכשיר שלו, בעיקר בעיר שבה התגורר, מודיעין עלית.

זו כבר מזמן לא קבוצת ווטסאפ אחת. מנכ"ל ארגון "ידידים", ישראל אלמסי, סיפר לי הערב: "מאיר בן ה-43 נפטר לצערנו במהלך השבת, אחרי שהתמוטט השבוע בביתו. הוא היה איש עניו עם זכויות רבות, שהתחיל את כל המפעל הזה. מהקבוצות הראשונות אז, יש לנו היום ארגון של 65 אלף מתנדבים, וקיבלנו 893,000 שיחות למוקד 'ידידים' בשנה החולפת".

בפרשה שקראנו בשבת כתוב: "וְיִגְדַּל מֹשֶׁה – וַיַּרְא בְּסִבְלוּתָם". הרב שלמה וולבה הסביר: אדם גדול הוא אדם שיוצא מעצמו ורואה את המצוקה של האחר. משה רבנו היה אדם גדול כי יצא מתוך הארמון של פרעה, מתוך החיים הנוחים שלו, ראה את הסבל של הזולת, והתחיל לעזור.

אז תודה, מאיר, על העשייה הגדולה הזו, בשם כל מי שאי פעם נתקע בצד הדרך – ו"ידידים" הגיעו. תודה על כך שרוח החסד וההתנדבות אפיינה אותך כבר לפני שנים. בימים אלה מדינת ישראל כולה נראית לפעמים כמו ארגון ידידים אחד גדול.

Picture of סיוון רהב-מאיר

סיוון רהב-מאיר

סיון רהב מאיר היא אשת תקשורת ומרצה. נשואה לידידיה, אימא לחמישה, ירושלמית. עובדת בחברת החדשות, ידיעות אחרונות וגלי צה"ל, ומעבירה מדי שבוע שיעורים על פרשת השבוע.

כתבות אחרונות

מבט הסטורי | מבט חיובי

היסטוריה יומית: יום סיום העבדות

מבט הסטורי | מבט חיובי

היסטוריה יומית: הרזיסטאנס הצרפתי

מבט הסטורי | מבט חיובי

היסטוריה יומית: פסל החירות

מהשבוע האחרון

מבט הסטורי | מבט חיובי

היסטוריה יומית: המגנה כרטה

מבט הסטורי | מבט חיובי

היסטוריה יומית: ליל הגשרים

מבט הסטורי | מבט חיובי

היסטוריה יומית: נפוליאון בשיאו

התחברות