בית

חדשות

מדורים

ספרו לנו

חוף ים חדש ואוויר נקי יותר: תחנת הכח רידינג נסגרת

תחנת הכח רדינג. קרדיט תמונה: אנדרו שיווה, ויקיפדיה

החלטה היסטורית: שר האנרגיה והתשתיות, אלי כהן, הורה על הפסקת ייצור החשמל בתחנת הכוח רידינג בתל אביב. לאחר המהלך, מתחם התחנה יפונה, ישמש למטרות אזרחיות – סביבתיות ולהרחבת שטח החוף. החלק שיישאר לתחנה ישמש את משק החשמל לטובת יוזמות ירוקות וחדשניות.

שר האנרגיה והתשתיות, אלי כהן, ערך סיור בשטח תחנת הכח, ולאחר מכן הכריז על הבשורה הכה משמעותית למשק החשמל ולאיכות הסביבה.

לא יווצר עוד חשמל מגז טבעי בתחנת הכוח רידינג ולמרות זאת, זוהי החלטה חשובה ביותר – שטח התחנה ישמש את משק האנרגיה ליוזמות וצרכים ירוקים וחדשניים: בין היתר, אגירה וחיבור כבל הולכת חשמל ימי.

ההחלטה הזו צפויה להביא ליתרונות אדירים למשק החשמל, לציבור הרחב, לאיכות הסביבה ולתושבי תל אביב בפרט. היא התקבלה לאחר בחינה נוספת של התוכנית לפיתוח מערכת החשמל שהתבצעה לאחרונה בחברת "נגה". ההחלטה תחסוך לצרכני החשמל מאות מיליוני שקלים בעקבות ביטול הקמת יחידות יצור זמניות באתר ברידינג, שתוכננו ואין בהן יותר צורך. החיסכון בהשקעה יתורגם לחיסכון בתעריף החשמל של כלל צרכני החשמל בישראל.

מאיר שפיגלר, מנכ״ל חברת חשמל: ״אני מברך את השר על החלטה מקצועית וראויה שמתאימה לעת הזו. ההחלטה מעניקה מענה לצרכים האנרגטיים של המדינה לשנים הבאות, באיזון ראוי במבחן עלות מול תועלת. עמדתה הנחרצת של חברת החשמל לגנוז את השיפוץ ובכך למנוע השחתת כספי ציבור, התקבלה במלואה לאחר תקופה ממושכת של דיונים עקרים. החלטת השר היא בשורה שעם ישראל יצא נשכר ממנה״.

סמי תורג'מן, יו"ר דירקטוריון נגה: "אני מברך את השר על שאימץ את עמדתנו בקבלת ההחלטה האמיצה. הכוון של ללכת על אגירה היא הנכונה כי היא ירוקה ויעילה יותר. אנחנו כמנהל המערכת נדע להתמודד עם האתגרים ולבצע את העבודה".

אמיר שביט, יו"ר רשות החשמל: "רשות החשמל מברכת על ההחלטה להשתמש באתר רידינג לטובת צורכי משק החשמל, ותומכת בראיה של קידום אגירה במרכזים אורבניים לאור פיתוח האיזורים האורבניים, קידום התחבורה החשמלית בהם והביקושים הגוברים. זאת לטובת אמינות האספקה וקירוב הייצור לצריכה, תוך שימוש בחשמל ירוק ונקי".

 

אנחנו רוצים לשמוע אותך!

אבל רק רשומים יכולים להגיב...

כתבות אחרונות

מבט הסטורי | מבט חיובי

היסטוריה יומית: יום סיום העבדות

מבט הסטורי | מבט חיובי

היסטוריה יומית: הרזיסטאנס הצרפתי

מבט הסטורי | מבט חיובי

היסטוריה יומית: פסל החירות

מהשבוע האחרון

מבט הסטורי | מבט חיובי

היסטוריה יומית: קונגרס ברלין

מבט הסטורי | מבט חיובי

היסטוריה יומית: נפוליאון בשיאו

מבט הסטורי | מבט חיובי

היסטוריה יומית: המגנה כרטה

מבט הסטורי | מבט חיובי

היסטוריה יומית: הרבי מליובאוויטש

התחברות