בית

חדשות

מדורים

ספרו לנו

ביקור בלינקן במזרח התיכון – לקידום מו"מ

בלינקן ונתניהו. ויקיפדיה
שר החוץ האמריקאי חוזר לביקור שמיני במזרח התיכון, וייבחן האם מבצע ארנון ועזיבת גנץ את הממשלה השפיעו על ההיתכנות לעסקת חטופים עם חמאס.

שר החוץ האמריקאי אנתוני בלינקן נחת היום לביקורו השמיני במזרח התיכון מאז פרוץ המלחמה באוקטובר האחרון, במטרה לקדם עסקת חטופים בין ישראל והחמאס – וזאת על רקע דיווחים אודות יוזמה אמריקאית לעסקה נפרדת בין ארה"ב לבין החמאס, שתכלול החזרה של 5 שבויים בעלי אזרחות אמריקאית (וייתכן שגם מספר גופות של חטופים ממוצא אמריקאי); טרם ברור מהי התמורה שארה"ב יכולה להעניק לחמאס תמורת הסכם שכזה, וככלל – האם ארה"ב תבצע אקט מובהק שכזה, אשר בו זמנית מקדם ומרסק אינטרסים ישראליים.

עד עתה, לא הגיב חמאס למתווה שהציג ביידן בנאומו לפני שבוע וחצי, אשר לכאורה היה המתווה שאושר ע"י רה"מ נתניהו. ע"פ חלק מן הידיעות, חמאס מסר שיסרב לכל עסקה שתכלול את פירוקו המוחלט מנשקו – כך שמסתמן שמרחב התמרון אינו גדול במיוחד.

במקביל, נראה שהאמריקאים מתלבטים בשאלת הכחשת או אישור מעורבותם במבצע ארנון במהלך השבת, כאשר מחד עלו דיווחים אודות סיוע מודיעיני אמריקאי למבצע, ומאידך הכחישה ארה"ב בתוקף שהמזח הצף שהתקינו בחוף עזה לצרכים הומניטריים סייע למבצע בצורה כלשהי.

בלינקן יתחיל את ביקורו במצרים ויפגש עם הנשיא א-סיסי המשמש כמתווך העיקרי בין ישראל לבין חמאס; בהמשך יגיע בלינקן לישראל וייפגש עם רה"מ נתניהו, ובהמשך עם שר הביטחון גלנט. בהמשך ייפגש עם גנץ – שהתפטרותו מן הממשלה טרם נכנסה לתוקף – ובהמשך גם עם לפיד ונציגים של משפחות חטופים בעלי אזרחות אמריקאית.

אנחנו רוצים לשמוע אותך!

אבל רק רשומים יכולים להגיב...

כתבות אחרונות

מבט הסטורי | מבט חיובי

היסטוריה יומית: הרזיסטאנס הצרפתי

מבט הסטורי | מבט חיובי

היסטוריה יומית: פסל החירות

מבט הסטורי | מבט חיובי

היסטוריה יומית: ליל הגשרים

מהשבוע האחרון

מבט הסטורי | מבט חיובי

היסטוריה יומית: המגנה כרטה

מבט הסטורי | מבט חיובי

היסטוריה יומית: קונגרס ברלין

מבט הסטורי | מבט חיובי

היסטוריה יומית: נפוליאון בשיאו

מבט הסטורי | מבט חיובי

היסטוריה יומית: הרבי מליובאוויטש

התחברות