בית

חדשות

מדורים

ספרו לנו

תקצוב בכ־20 מיליון שקלים לחדרי מיון קדמיים ביישובים בנגב

חדרי מיון חדשים בנגב אילוסטרציה | Freepik
חדרי מיון חדשים בנגב אילוסטרציה | Freepik
משרד הנגב והגליל יתקצב הקמת 5 חדרי מיון קדמיים בנתיבות, שדרות, רהט, דימונה והערבה תיכונה בכ-20 מליון ש"ח

משרד הנגב, הגליל והחוסן הלאומי יתקצב בכ- 20 מיליון ₪ את פיתוחם בנייתם והצטיידותם של 5 חדרי מיון קדמיים ביישובים: נתיבות, שדרות, רהט, דימונה וערבה תיכונה. התקציב לטובת *הפרויקט גויס בשיתוף עם יו"ר הקואליציה ח"כ אופיר כץ והמשרד לשוויון חברתי והרשויות יוסיפו גם מתקציבם, כך שהסכום הכללי יעמוד על סך למעלה מ- 40 מליון ש"ח (מצ'ינג)*.

המהלך נועד לספק למאות אלפי התושבים המקומיים בנגב קו הגנה בריאותי שיעמיד לרשותם מגוון שירותים רפואיים מקיפים ומצילי חיים. בנוסף, המהלך צפוי להקל את העומס על בתי החולים האזוריים, לחסוך זמני המתנה יקרים, ובכך לשפר את השירות הניתן בהם לכלל תושבי האזור.

חשיבות המהלך מתחדדת על רקע מלחמת 'חרבות ברזל' והעובדה כי רשויות שנפגעו כגון: נתיבות, שדרות ורהט הן בין הרשויות בהם יוקמו חדרי המיון הקדמיים.

זאת ועוד, למרות שהנגב מהווה קרוב ל60% משטח מדינת ישראל, בשטח הנגב פעילים רק שני בתי חולים, באר שבע ואילת ומספר מצומצם של מוקדי רפואה.

דוגמאות לסוג השירותים שיתנו בחדרי המיון החדשים: בדיקות אבחנתיות. רפואת מומחים. בדיקות הדמיה. שירותים אמבולטוריים. בדיקות דם. רפואה מונעת ועוד.

יצחק וסרלאוף, שר הנגב, הגליל והחוסן הלאומי: "זו העת לפעול ולעשות. 5 חדרי המיון הקדמיים שאנו מתקצבים היום הם קו הגנה חיוני ומתבקש לתושבים הגיבורים בנגב וצעד חשוב במאמץ להקלת העומס על בתי החולים באזור. נמשיך למפות צרכים, להוריד תקציבים לשטח, לפעול מהר ולרתום את כול הכלים הממשלתיים שלרשותנו לטובת התושבים המקומיים וראשי הרשויות המסורים המובילים אותם".

יו״ר הקואליציה אופיר כץ: "ישנה חשיבות מכרעת בעת הזו לתקצוב חדרי מיון קדמיים בדרום, זו הצלת חיים של ממש. אני מברך על הזכות שהייתה לי לקחת חלק במהלך החשוב הזה, וכפי שהתחייבתי אקדיש את כל כספיי הקואליציוניים לצורכי תושבי הצפון והדרום. שנדע ימים טובים יותר".

אנחנו רוצים לשמוע אותך!

אבל רק רשומים יכולים להגיב...

כתבות אחרונות

מבט הסטורי | מבט חיובי

היסטוריה יומית: יום סיום העבדות

מבט הסטורי | מבט חיובי

היסטוריה יומית: הרזיסטאנס הצרפתי

מבט הסטורי | מבט חיובי

היסטוריה יומית: פסל החירות

מהשבוע האחרון

מבט הסטורי | מבט חיובי

היסטוריה יומית: נפוליאון בשיאו

מבט הסטורי | מבט חיובי

היסטוריה יומית: קונגרס ברלין

מבט הסטורי | מבט חיובי

היסטוריה יומית: ליל הגשרים

מבט הסטורי | מבט חיובי

היסטוריה יומית: המגנה כרטה

התחברות