בית

חדשות

מדורים

ספרו לנו

קק"ל ממשיכה לתרום לבטחון העורף

קק"ל הודיעה כי תעניק סיוע לכיתות כוננות ומרכיבי ביטחון בשווי של מיליוני שקלים. הסיוע יינתן ליישובי קו התפר, יהודה ושומרון, אשקלון ולכל יישוב שמוגדר כמאוים. במסגרתו, כל יישוב שמוגדר מאוים יקבל תמיכה לרכישת ציוד הגנתי לכיתות הכוננות ולרכישת רכיבי ביטחון חשובים.

ההחלטה התקבלה היום במסגרת ישיבת דירקטוריון קרן קימת לישראל.

בנוסף, תעביר קק"ל סיוע לכל כיתת כוננות ב-95 יישובים בקו התפר הנאלצים להתמודד עם אתגרים ומתיחות ביטחונית ובסך הכול בכ- 31 מיליון שקלים. כמו כן, קק"ל אישרה סיוע של חצי מיליון שקלים לכיתות כוננות בעיר אשקלון שספגה פגיעות קשות ויוצאות דופן.

תמיכה נרחבת במלחמה: חשוב להזכיר שדירקטוריון קק"ל החליט מספר ימים לאחר פרוץ המלחמה, על הענקת סל חירום של 9 מיליון שקל ליישובי העוטף שיכלול תמיכה מיידית של מיליון שקל לכל יישוב לטובת צרכים ביטחוניים ושיקום התשתית היישובית הביטחונית. בין היתר, מיגוניות בישובים, גנרטורים, ציוד למערך צוות חירום יישובי (צח"י), ציוד מתכלה בחירום ועזרי מחשוב לתמיכה.

קק"ל העניקה גם סך של עד 200 אלף שקל לישוב לזיווד צוותי הכוננות בישובים עד 4 ק"מ מהגבול ורכישת 10 אמבולנסים בסך של כ-10 מיליון שקל.

בעבר יו"ר קק"ל יפעת עובדיה-לוסקי אמרה: "קק"ל מתגייסת למען תושבי הדרום בכדי לדאוג לשיקום התשתיות הביטחוניות ביישובים לאחר הפגיעה הקשה שספגו בהתקפת הטרור הנפשעת. בנוסף, קק"ל תאפשר לתושבים לעבור למקום בטוח ושקט על מנת להתחיל להתאושש ותדאג לילדים לפעילויות חינוכיות שיאפשרו להם התרעננות מהמאורעות הקשים. קק"ל פועלת למען אזור הדרום ועוטף עזה גם בימי שגרה ובתקופה קשה זו הסיוע הזה הוא משימה ציונית לאומית ממדרגה ראשונה. יחד ננצח!"

אנחנו רוצים לשמוע אותך!

אבל רק רשומים יכולים להגיב...

כתבות אחרונות

מבט הסטורי | מבט חיובי

היסטוריה יומית: יום סיום העבדות

מבט הסטורי | מבט חיובי

היסטוריה יומית: הרזיסטאנס הצרפתי

מבט הסטורי | מבט חיובי

היסטוריה יומית: פסל החירות

מהשבוע האחרון

מבט הסטורי | מבט חיובי

היסטוריה יומית: נפוליאון בשיאו

מבט הסטורי | מבט חיובי

היסטוריה יומית: המגנה כרטה

מבט הסטורי | מבט חיובי

היסטוריה יומית: ליל הגשרים

מבט הסטורי | מבט חיובי

היסטוריה יומית: קונגרס ברלין

התחברות