בית

חדשות

מדורים

ספרו לנו

"ישראל תגיע לסינוואר ותמוטט את חמאס": ראש הממשלה התראיין ל'פוקס ניוז'

צילום: מאיר אליפור
ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר אמש (חמישי) בריאיון שהעניק ל"פוקס ניוז" כי "המלחמה מתקדמת, צה"ל מתפקד מצוין ואנו עושים כל שביכולתנו כדי להימנע מפגיעה באזרחים". בהמשך נתניהו נשאל האם הוא מאמין שמנהיגי חמאס, בהם יחיא סינוואר, נמצאים עדיין בעיר עזה או במנהרות הטרור שמתחתיה. הוא ענה בקצרה: "הם שם. נגיע אליהם".

נתניהו הדגיש בריאיון כי ישראל תמשיך במלחמה עד למיטוט חמאס. "אפשרנו לקיים מסדרונות הומניטריים שבהם תושבי עזה יכולים להשתמש, למרות שחמאס מנסה למנוע מהם לעזוב. המלחמה מתקדמת בצורה טובה ושום דבר לא יעצור את זה. אנחנו מחויבים לחלוטין לניצחון. זה לא יהיה ניצחון של ישראל בלבד, אלא של כל העולם המתורבת נגד הברבריות", אמר.

ראש הממשלה ביקש לציין כי ישראל "לא מבקשת לכבוש את עזה או לשלוט בה", ואמר כי מטרת המלחמה היא "לתת לרצועה ולמזרח התיכון כולו עתיד טוב יותר. זה דורש את הבסת חמאס". נתניהו הוסיף כי הציב למלחמה "יעדים, ולא לוח זמנים", שכן מיטוט ארגון הטרור יכול להימשך זמן רב. "הייתי רוצה שזה ייקח מעט זמן, אבל אנחנו מתקדמים צעד אחר צעד, ובדרך זו ממזערים את ההרוגים בקרב חיילינו ובקרב הבלתי-מעורבים בעזה, ומחסלים כמה שיותר ממחבלי חמאס", אמר.

נתניהו השווה בין מטרת מיטוט חמאס למלחמותיה של ארה"ב נגד אל-קאעידה ודאעש: "לקח לכם זמן רב להביס אותם. אני לא חושב שישראל תזדקק לזמן ארוך כל כך, אבל נמוטט את חמאס ולא משנה כמה זמן יידרש לכך כי עתידנו ועתיד המדינות השכנות ועתידם של הפלסטינים קשורים לצד שינצח במלחמה הזו – ציר הטרור של איראן, חיזבאללה, חמאס והחות'ים? או כוחות הקדמה והשגשוג: ישראל, ארה"ב והמדינות הערביות המתונות?". בנוגע לחששות כי המלחמה תוביל לעקירת התושבים מעזה באופן קבוע, נתניהו הבהיר כי ישראל "לא מבקשת לעקור איש. אנחנו מנסים לפנות את העזתים מצפון הרצועה לדרומה, הרחק מהלחימה".

נתניהו הוסיף כי "העתיד של עזה ברור: חמאס לא יהיה קיים, הרצועה תהיה מפורזת, תעבור דה-רדיקליזציה ותיבנה מחדש. כל המטרות האלו ברות השגה. נצטרך למצוא ממשלה אזרחית שתשלוט בעזה, אך בעתיד הנראה לעין אנו צריכים לוודא שאירועי ה-7 באוקטובר לא יחזרו על עצמם". עוד אמר נתניהו כי כדי "למנוע את הופעתה של ישות כמו חמאס" בעזה, יידרש "כוח מהימן שייכנס לרצועה ויהרוג את הרוצחים".

נתניהו התייחס גם למגעים להסכם הנורמליזציה עם סעודיה, שהוקפאו לאחר פריצת המלחמה, ואמר כי "אני חושב שעכשיו זו שעת מבחן, אך טועה מי שחושב שהשלום מת. אני חושב שאחרי ניצחון על חמאס התנאים יבשילו אפילו יותר".

ברקע אמירתו של נשיא ארה"ב ג'ו ביידן כי לקח לנתניהו "קצת יותר זמן משרציתי" להיעתר לבקשותיו בנוגע למלחמה, ראש הממשלה אמר כי "גם אני קיוויתי שזה יקרה יותר מהר, אבל אנחנו חולקים מטרה משותפת ואני מעריך מאוד את התמיכה שהפגין הנשיא ביידן והממשל שלו, וכן הקונגרס והעם האמריקני כולו למעשה. אנו מעריכים את התמיכה של ביידן ותמיכת ארה"ב בצורה עמוקה".

נתניהו התייחס גם לנזיפה הרשמית נגד חברת בית הנבחרים הפלסטינית-אמריקנית רשידה טליב, מהמפלגה הדמוקרטית. בצעד נדיר, טליב ננזפה עקב "קידום נרטיבים כוזבים" ו"קריאה להשמדת מדינת ישראל", בעיקר בשל השימוש השגור שלה בביטוי "מהנהר ועד הים פלסטין תהיה חופשית". נתניהו אמר כי "פירוש הביטוי 'מהנהר ועד הים' הוא שאין מדינת ישראל – היא קראה לרצח עם ולהעלמת המדינה היהודית, ואני מצדיע לקונגרס על שנזף בה".

ראש הממשלה הוסיף בנוגע להפגנות הפרו-פלסטיניות בארה"ב ובאירופה, שבהן הביטוי "מהנהר ועד הים" נשמע לעיתים קרובות: "יש הרבה אנשים תמימים במחאות האלה, אבל יש הרבה שהם לא. קנצלר גרמניה אולף שולץ והנשיא ביידן אמרו שחמאס גרועים מהנאצים, כך שהאנשים האלה למעשה מביעים תמיכה במחבלים שכורתים ראשים. זה גם כתב אישום נגד ההשכלה הגבוהה, מאחר שבני אדם שהם לכאורה משכילים לא יכולים להבדיל בין טוב לרע. חמאס הוא ישות מרושעת שעלינו להביס, לא להפגין לטובתה".

לתגובות: [email protected]

אנחנו רוצים לשמוע אותך!

אבל רק רשומים יכולים להגיב...

כתבות אחרונות

ביטחון | חדשות בקטנה | חרבות בקטנה | מבט חיובי

אושרה בניית 3,000 יחידות דיור ביהודה ושומרון

חדשות בקטנה | חיילים | חרבות ברזל | מבט חיובי

כנס הוקרה למשרתי המילואים

בעולם | חדשות בקטנה | מבט חיובי

לראשונה בהיסטוריה: חללית פרטית נחתה על הירח

מהשבוע האחרון

ביטחון | חדשות בקטנה | חרבות ברזל | מבט חיובי

המסמכים מוכיחים: ישראל ניצלה ממתקפה כפולה

חדשות בקטנה | מבט חיובי

צ'ארלי ביטון: לוחם למען החלשים

מבט הסטורי | מבט חיובי

היסטוריה יומית: גדולי אשכנז

בעולם | חדשות בקטנה | מבט חיובי

שנתיים למלחמה באוקראינה: סיכום עד כה

התחברות