בית

חדשות

מדורים

ספרו לנו

חיסול במתקפה משולבת בצידון

כוחות חיזבאללה. ויקיפדיה, tansimnews
בכיר במערך האווירי של חיזבאללה חוסל במתקפה משולבת ליד צידון, אחרי שהיה אחראי על שלוש מתקפות לשטח ישראל בימים האחרונים.

בימים האחרונים ניכרה התגברות של החיכוך בגבול הצפוני, אשר במסגרתו ביצע חיזבאללה מתקפות מגוונות לעבר מטרות ישראליות – תקיפה באתר בלון 'טל שמיים' לפני שלושה ימים, מטח כבד על בסיס הבקרה האווירית שבפסגת הר מירון שלשום, ירי כטב"מ מתאבד לעבר מטולה אתמול שהוביל לפציעה קשה של חייל, שיגור כטב"מים לעבר נהריה היום בשעות הבוקר המוקדמות. במקביל, בוצע ירי רקטות ופצמ"רים ספורדי לעבר יישובים שונים לאורך הגבול.

בתחילה נקטה ישראל בדינמיקה של הסלמה, עם תקיפות לעבר אתרי השיגור או מטרות ערכיות נוספות בעומק לבנון. אך היום (שישי) בשעות הבוקר הוציאה ישראל לפועל מתקפה משולבת באזור צידון, מרחק עשרות ק"מ מהגבול הישראלי, בו השתתפו כטב"מים ומטוסי קרב. מטוסי הקרב תקפו מטרות מגוונות ובהם מפעל אבן אשר שימש את חיזבאללה למטרות צבאיות, ובו נהרגו מספר פעילים סוריים. במקביל, תקפו הכטב"מים מספר רכבים פרטיים בעת נסיעה, ובהם חוסל חסין חצ'ר מהדי, בכיר בחיזבאללה. על פי חלק מהדיווחים, היה מהדי שותף במערך האווירי של הארגון, וכך היה שותף באופן ישיר למתקפה על 'טל שמיים' מוקדם יותר השבוע, ולשיגורים על מטולה ונהריה היום ואתמול. הפגיעה הישראלית, אם כן, היתה חדה, מדויקת, ונבחרה בקפידה.

אחרי שבעה חודשים של חילופי מהלומות, המערכה מול חיזבאללה נותרת בעלת אופי דומה. כרגע, נראה ברור ששני הצדדים אינם מעוניינים במלחמה מלאה, ומורתעים במידה מסוימת זה מזה; אך תקיפות כגון אלו מעידות היכן נמצא היתרון המודיעיני, המעשי והטכנולוגי.

אנחנו רוצים לשמוע אותך!

אבל רק רשומים יכולים להגיב...

כתבות אחרונות

מבט הסטורי | מבט חיובי

היסטוריה יומית: הרזיסטאנס הצרפתי

מבט הסטורי | מבט חיובי

היסטוריה יומית: פסל החירות

מבט הסטורי | מבט חיובי

היסטוריה יומית: ליל הגשרים

מהשבוע האחרון

מבט הסטורי | מבט חיובי

היסטוריה יומית: הרבי מליובאוויטש

מבט הסטורי | מבט חיובי

היסטוריה יומית: קונגרס ברלין

מבט הסטורי | מבט חיובי

היסטוריה יומית: המגנה כרטה

מבט הסטורי | מבט חיובי

היסטוריה יומית: נפוליאון בשיאו

התחברות