בית

חדשות

מדורים

ספרו לנו

ארבעה חטופים הושבו לקבורה, במבצע מיוחד

תא"ל דניאל הגרי. צילום: דובר צה"ל.
גופותיהם של ארבעה חטופים חולצו משטח הרצועה במבצע מיוחד בשיתוף פעולה של צה"ל והשב"כ, והושבו לקבורה ומנוחת עולמים בשטח הארץ.

אתמול (שישי) בערב הודיע דובר צה"ל דניאל הגרי על החזרת גופותיהם של שלושה חטופים מן הרצועה לשטח הארץ: יצחק גלרנטר, שני לוק, ועמית בוסקילה ז"ל. היום (שבת) הודיע הגרי על השבת גופה נוספת – רון בנימין ז"ל, שמצבו לא היה ידוע עד כה. הארבעה נרצחו כולם כבר ב-7 באוקטובר, על פי המידע המצרפי שבידי צה"ל.

צה"ל לא פרסם מידע רב על המבצע המיוחד: נראה שמדובר היה בשיתוף פעולה מוצלח של צה"ל והשב"כ, שהתבסס בעיקר על מידע מנחקרים ומשבויים וניתוחי שטח. הפעולה בוצעה ע"י כוחות מיוחדים, בלי היתקלויות או נפגעים. מיקום הפעולה חסוי, אך בהינתן שארבעת החטופים נהרגו באזור מפלסים (מול בית-חאנון), ניתן להניח כי הדבר בוצע תוך תיאום עם פעולת התמרון האחרונה של אוגדה 98 בצפון הרצועה, ובמחנה הפליטים ג'באליה בפרט.

עם השבתם של ארבעת החטופים, הגיעה מדינת ישראל לנקודת שוויון: מתוך 256 החטופים שהיו בידי חמאס ב-8 באוקטובר, 128 הושבו לישראל, רובם המוחלט בחיים – ו-128 נותרו ברצועה, מהם לפחות 39 שידוע כי נהרגו.

רה"מ נתניהו התייחס לפעולת החילוץ, ואמר כי: "…לב כולנו איתן בשעת יגונן הכבד. נחזיר את כל חטופינו, החיים והחללים כאחד. אני מברך את כוחותינו האמיצים שבפעולה נחושה השיבו בנים ובנות לגבולם".

אנחנו רוצים לשמוע אותך!

אבל רק רשומים יכולים להגיב...

כתבות אחרונות

מבט הסטורי | מבט חיובי

היסטוריה יומית: הרזיסטאנס הצרפתי

מבט הסטורי | מבט חיובי

היסטוריה יומית: פסל החירות

מבט הסטורי | מבט חיובי

היסטוריה יומית: ליל הגשרים

מהשבוע האחרון

מבט הסטורי | מבט חיובי

היסטוריה יומית: הרבי מליובאוויטש

מבט הסטורי | מבט חיובי

היסטוריה יומית: נפוליאון בשיאו

מבט הסטורי | מבט חיובי

היסטוריה יומית: קונגרס ברלין

מבט הסטורי | מבט חיובי

היסטוריה יומית: המגנה כרטה

התחברות