בית

חדשות

מדורים

ספרו לנו

מכבי תל-אביב זכתה באליפות המדינה בכדורגל

ערן זהבי. ויקיפדיה, ניר קידר
אחרי עונה מטלטלת בצל המלחמה, יש אלופה חדשה בישראל - מכבי תל אביב קוטפת את האליפות ה-25 בתולדותיה.

ניצחון 3:0 מהדהד על יריבתה המרה, הפועל באר-שבע, במשחקם במוצאי שבת, חתם את זכייתה של מכבי תל-אביב בעונת 2023/2024 בליגת העל בכדורגל. אך הניצחון האמיתי הגיע כבר בשבוע שעבר – כאשר מכבי תל-אביב הביסה בתוצאה 1:0 את מכבי חיפה, האלופה הנוכחית (מזה 3 שנים) והקבוצה היחידה שיכלה להוות איום מבחינת ניקוד בטבלה (כמובן שלתל-אביב לא הזיק שעל חיפה נגזרה בתחילת העונה הורדה של 2 נקודות. לליגה נותרו עוד שבועיים של משחקים, אך כעת הפער בין תל-אביב לחיפה מספיק כדי לקבוע אליפות.

מדובר היה בעונה לא פשוטה בכלל, שהתנהלה כמובן בצל המלחמה – כאשר חלק מן השחקנים נקראו למילואים, חלק מן המגרשים נסגרו, חלק מהמשחקים בוטלו ונדחו, והוטלו לעיתים הגבלות על התאספויות קהל – ובכלל, לעיתים נדמה היה שלעם ישראל אין מש ראש לכדורגל בצל כל האירועים המתחוללים מחוץ למגרש. ואף על פי כן, השחקנים שיחקו כראוי והליגה היתה מותחת ומהנה לכל אורך השנה, ובכך דווקא היוותה חוף מבטחים עבור מי שמקשה להתמודד עם המאורעות, ומיקור מוצלח לאסקפיזם טהור.

מדובר בזכייה ה-25 של מכבי תל אביב (או ה-24, תלוי איך בדיוק סופרים) באליפות המדינה מאז היווסדות המועדון, כמעט לפני 100 שנה – שיא בו מחזיקה תל-אביב בפער משמעותי מן הבאים ברשימה (חיפה, וכמובן היריבה העירונית הפועל – אשר ירדה השנה לליגה הלאומית). כמובן שאי אפשר לסכם את עונתה המוצלחת של מכבי תל-אביב מבלי להזכיר שני אנשי מפתח – ראשית המאמן, רובי קין, כוכבה לשעבר של טוטנהאם ומאמן טרי על כר הדשא – שהצליח לבנות קבוצה מנצחת. ושנית, כמובן, ערן זהבי – הכוכב הגדול שחזר ללבוש את הצהוב, והובל את קבוצתו מניצחון לניצחון עם יותר מ-30 שערים.

אנחנו רוצים לשמוע אותך!

אבל רק רשומים יכולים להגיב...

כתבות אחרונות

מבט הסטורי | מבט חיובי

היסטוריה יומית: הרזיסטאנס הצרפתי

מבט הסטורי | מבט חיובי

היסטוריה יומית: פסל החירות

מבט הסטורי | מבט חיובי

היסטוריה יומית: ליל הגשרים

מהשבוע האחרון

מבט הסטורי | מבט חיובי

היסטוריה יומית: קונגרס ברלין

מבט הסטורי | מבט חיובי

היסטוריה יומית: המגנה כרטה

מבט הסטורי | מבט חיובי

היסטוריה יומית: נפוליאון בשיאו

מבט הסטורי | מבט חיובי

היסטוריה יומית: הרבי מליובאוויטש

התחברות