בית

חדשות

מדורים

ספרו לנו

חברת הפודטק הישראלית ImaginDiary מייצרת חלב, ולא מפרות

freepik
Imagindiary פיתחה תהליך ייחודי להפקת חלבוני חלב מפטריות באמצעות פרמנטציה ובינה מלאכותית. הטכנולוגיה מייצרת חלב ללא פרות, באופן יעיל וידידותי לסביבה.

החברה הישראלית Imagindairy פיתחה טכנולוגיה חדשנית להפקת חלב ומוצרי חלב ללא שימוש בבקר. התהליך מבוסס על גידול מושרה של פטריות המייצרות את חלבוני החלב באופן טבעי.

Imagindairy, שנוסדה ב-2020 משתמשת בשיטה מדויקת ובאלגוריתמים מתקדמים כדי להרכיב את הפטריות שיפיקו חלבוני קזאין וחלבוני מי גבינה.

התהליך יעיל יותר מגידול בקר וחוסך במשאבי מים, קרקע ומזון. כך ניתן להפיק חלב ומוצרים כמו גבינה ויוגורט ללא הפגיעה הסביבתית הכרוכה בגידול בעלי חיים.

החלבון זהה בטעמו ובערכו התזונתי לחלב פרה רגיל ואף מתאים לטבעונים. Imagindairy גייסה מימון משמעותי לצד שיתופי פעולה עם חברות מזון גדולות שנרקמו. הטכנולוגיה צפויה לחולל מהפכה בתעשיית המזון.

הטכנולוגיה שפיתחה Imagindairy להפקת חלב מפטריות מהווה פריצת דרך משמעותית בתחום המזון. היא מציעה פתרון ירוק ויעיל מבחינה כלכלית לבעיית החתימה הסביבתית של תעשיית החלב המסורתית.

על פי נתוני האו"ם, הדרישה הגלובלית לחלבון צפויה להכפיל את עצמה עד 2050. תהליך הייצור של Imagindairy מאפשר לענות על הביקוש הגדל ללא צורך בהגדלת מספר בעלי החיים. כך ניתן לחסוך במשאבי קרקע, מים ומזון הנדרשים לגידולם.

החברה כבר החלה לספק את חלבון הפטריות שלה ליצרני מזון מובילים כמו דנונה. בעתיד היא מתכננת להרחיב את מגוון מוצרי החלב שניתן לייצר מחלבון זה. כך שעתידה להפוך לספקית חלבון מרכזית בתעשיית המזון העולמית.

הטכנולוגיה של Imagindairy היא דוגמה מצוינת לחדשנות ישראלית שיכולה לשנות תעשיות שלמות ולהוביל לעתיד טוב יותר.

לתגובות: [email protected]

אנחנו רוצים לשמוע אותך!

אבל רק רשומים יכולים להגיב...

כתבות אחרונות

מבט הסטורי | מבט חיובי

היסטוריה יומית: יום סיום העבדות

מבט הסטורי | מבט חיובי

היסטוריה יומית: הרזיסטאנס הצרפתי

מבט הסטורי | מבט חיובי

היסטוריה יומית: פסל החירות

מהשבוע האחרון

מבט הסטורי | מבט חיובי

היסטוריה יומית: קונגרס ברלין

מבט הסטורי | מבט חיובי

היסטוריה יומית: ליל הגשרים

מבט הסטורי | מבט חיובי

היסטוריה יומית: נפוליאון בשיאו

מבט הסטורי | מבט חיובי

היסטוריה יומית: המגנה כרטה

התחברות