בית

חדשות

מדורים

ספרו לנו

דיונים סוערים בועדות הכנסת: החטופים במוקד

שאלת עסקת החטופים העומדת על הפרק מזה שבועות מותחת עד הקצה את הסיבולת של משפחות החטופים מחד והפוליטיקאים האמונים על החזרתם מאידך.

היום (שני) בבוקר התכנסו ועדות הכנסת השונות לדיונים לקידום חוקים שונים בתחומי אחריותם, אך נדמה כי עיקר תשומת הלב והשיח בהן ניתן לסוגיה שאינה קשורה אליהן ישירות – עסקת חטופים ושחרור 120 הישראלים שעודם ברצועת עזה. יחד עם חברי הכנסת ומוחים שונים הגעו לועדות גם נציגים ממשפחות החטופים, וביניהם פרצו חיכוכים בנוגע לשאלות השונות.

בוועדת הכספים היה שר האוצר סמוטריץ' אמור להעביר סקירה מיוחדת בעניין תקציבי המלחמה, אך הדיון גלש לפסים תיאורטיים ואישיים: סמוטריץ' אמר ש'אפשר לעשות משאלת המחיר (שחמאס דורש) קמפיין ציני', ונתפס ע"י המשפחות כמאשים אותם בציניות, ועד מהרה התפתחו במקום צעקות; אך עיון חוזר בדבריו של סמוטריץ' יבהיר שכנראה ולא לכך היתה כוונתו, אך היה עליו להתבטא בצורה מוצלחת יותר – ובכל מקרה, מדובר בעיקר בפער תקשורתי.

בוועדת החוקה והמשפט התפתח עימות בין משפחות חטופים שונות – כאשר צביקה מור (אביו של איתן החטוף) דרש להפעיל לחץ חזק על חמאס, ואילה מצגר (כלתו של יורם החטוף) מחתה על דבריו ועל הממשלה ככלל. יו"ר הועדה רוטמן נאלץ להתעמת עימה ולהוציא אותה מהדיון בטרם המשיכה הועדה לדון בחוקים להקלת רף ההפללה להגדרת תמיכה בטרור.

אין ספק שסוגיית החטופים מגיעה לרף אמוציונלי מקסימלי, אך ייטב לכנסת אם ישתמשו בה בלשון מכובדת יותר והתנהלות מתונה יותר.

אנחנו רוצים לשמוע אותך!

אבל רק רשומים יכולים להגיב...

כתבות אחרונות

מבט הסטורי | מבט חיובי

היסטוריה יומית: הרזיסטאנס הצרפתי

מבט הסטורי | מבט חיובי

היסטוריה יומית: פסל החירות

מבט הסטורי | מבט חיובי

היסטוריה יומית: ליל הגשרים

מהשבוע האחרון

מבט הסטורי | מבט חיובי

היסטוריה יומית: הרבי מליובאוויטש

מבט הסטורי | מבט חיובי

היסטוריה יומית: קונגרס ברלין

מבט הסטורי | מבט חיובי

היסטוריה יומית: המגנה כרטה

מבט הסטורי | מבט חיובי

היסטוריה יומית: נפוליאון בשיאו

התחברות