בית

חדשות

מדורים

ספרו לנו

אור בעיינים: מיזם ירושלמי לטובת לקויי ראיה מתרחב לכל הארץ

freepik
מיזם "קפה שווה" המנגיש בתי קפה לעיוורים ולקויי ראיה מתרחב לכל הארץ. המיזם מנגיש את תפריטי המסעדות ומאפשר ללקויי ראיה להזמין מנות באופן עצמאי וללא סיוע.

מיזם "קפה שווה" פותח לראשונה על ידי תלמידי בית הספר חינוך-עיוורים יחד עם מרכז מאי בעיריית ירושלים. המיזם מקדם את הנגשת המרחב הציבורי ללקויי ראייה ע"י הנגשתם של תפריטים במסעדות ובבתי קפה על מנת להקל על אורח חייהם. כעת, לאחר הצלחה מרובה בזירה העירונית, מתרחב המיזם החשוב לכל רחבי הארץ.

במיזם משתתפות כיום 4 מסעדות ובתי קפה ברחבי ירושלים, ובתקופה האחרונה הצטרפו אליו כל סניפי הרשת המצליחה JAPAN JAPA. בסניף הרשת האסייתית שבארמון הציב נערך אירוע השקה בו הוצגו התפריטים הנגישים המיוחדים.

"הפרויקט המרגש והייחודי נולד בעקבות צרכים שעלו מהשטח על-ידי תלמידי בית הספר חינוך עיוורים", מסרו מארחי המיזם. "תלמידי בית הספר התקשו בהזמנת מזון ושתייה מתוך התפריטים בבתי-הקפה והמסעדות ונאלצו להיעזר בסובבים לטובת ביצוע הפעולה, וכך נוצרה ההבנה בפיתוח המיזם העונה על צורכיהם ומקדם את עצמאותם. מכאן, הדרך הייתה קצרה לשיתוף פעולה עם מרכז מאי, השייך למחלקת הנוער באגף חברה בעיריית ירושלים".

"במסגרת פיתוח וקידום המיזם, תלמידי בית הספר מקליטים את התפריטים שמספקים בעלי העסקים באולפן ההקלטות, ויוצרים ברקוד שאמצעותו ניתן לסרוק ולשמוע את התפריט במלואו במכשירים התומכים בכך. המיזם החדשני מאפשר לאנשים עיוורים ולליקויי-ראייה לגשת לתפריט באופן עצמאי וללא צורך בסיוע ממלצר. זהו צעד נוסף בהנגשת המרחב הציבורי למען אוכלוסיות בעלות מוגבלות", נמסר מעיריית ירושלים.

עוד נמסר מהעירייה: " 'קפה שווה' הינו מיזם חברתי פורץ דרך הפועל בשיתוף עיריית ירושלים, בית ספר חינוך עיוורים ותלמידיו, ויחד עם רשת JAPAN JAPAN לשיפור נגישות התפריטים של כלל סניפי הרשת בכל רחבי הארץ. עיריית ירושלים פועלת רבות למען שיוויון הזדמנויות והגברת הנגישות בכל רחבי העיר מתוך מטרה לתת מענה נרחב ולהקל על כל מי שזקוק לכך. אנו גאים במיזם המרגש שצמח בעיר הבירה, במטרה לקדם את עצמאותה של אוכלוסיית העוורים ולקויי הראייה".

לתגובות: [email protected]

אנחנו רוצים לשמוע אותך!

אבל רק רשומים יכולים להגיב...

כתבות אחרונות

מבט הסטורי | מבט חיובי

היסטוריה יומית: יום סיום העבדות

מבט הסטורי | מבט חיובי

היסטוריה יומית: הרזיסטאנס הצרפתי

מבט הסטורי | מבט חיובי

היסטוריה יומית: פסל החירות

מהשבוע האחרון

מבט הסטורי | מבט חיובי

היסטוריה יומית: ליל הגשרים

מבט הסטורי | מבט חיובי

היסטוריה יומית: קונגרס ברלין

מבט הסטורי | מבט חיובי

היסטוריה יומית: המגנה כרטה

מבט הסטורי | מבט חיובי

היסטוריה יומית: נפוליאון בשיאו

התחברות